NAVŠTIVTE NÁS. RÁDI VÁS PŘIVÍTÁME V NAŠEM OBCHŮDKU

Robimaus Lignocel kokosová briketa 650 g

Neohodnoceno
Značka: Robimaus

Lignocel je lisovaný drcený 100% přírodní materiál z kokosového ořechu. Vhodný jako substrát pro bezobratlé živočichy. Ve směsi s dalšími materiály se hodí i jako substrát pro plazy.

Dostupnost Skladem
59 Kč
Robimaus Lignocel kokosová briketa 650 g
Neohodnoceno
Značka: Robimaus

Detailní popis produktu

Lignocel je lisovaný drcený materiál z kokosového ořechu. Samotný vhodný jako substrát pro bezobratlé (povouky a brouky), ve směsi s dalšími materiály se hodí i jako substrát pro plazy. 100% přírodní materiál.

Jedná se o drcený materiál z kokosového ořechu. Velice dobře saje a drží vlhkost, takže po zalití vodou vznikne z jedné slisované cihly velké množství substrátu. Je to dřevitý materiál, proto nevodí teplo a působí izolačně. Nenamíchaný se hodí pod pavouky a jiné bezobratlé živočichy. Pod jiná zvířata nenamíchaný nedoporučujeme - při náhodném požití při konzumaci potravy může zvířeti způsobit trávicí obtíže. Pro nehrabavé (hlavně stromové) druhy je možno ho použít jako základní vrstvu a nahoře překrýt jiným materiálem (např. jedlovou kůrou). Pro ostatní druhy je dobré ho s něčím smíchat (např. s pískem).

Další jeho využití je při pěstování rostlin - jako příměs do substrátů (zvyšuje objem substrátu a dobře drží vlhkost). Dá se použít jako nosné médium pro rostliny i samotný, např. při předpěstovávání sadby. Ovšem jen za předpokladu, že jsou všechny potřebné látky pro růst dodávány zálivkou, protože samotný lignocel žádné živiny neobsahuje.

Je to 100% přírodní materiál a hodí se ke kompostování.

Návod na přípravu:
1. Vložte briketu do nádoby o objemu cca 10 litrů.
2. Přilijte asi 4 litry vody a nechte bobtnat asi 30 minut.
3. Rozmělněte.
4. Použijte samotný nebo smíchejte s jinými materialy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Potřeby pro hlodavce
Hmotnost: 0.65 kg