NAVŠTIVTE NÁS. RÁDI VÁS PŘIVÍTÁME V NAŠEM OBCHŮDKU

Sladový květ 10 kg

Novinka
Neohodnoceno
Značka: Krmiva Hulín
200 Kč
Momentálně není skladem
Položka byla vyprodána…

Sladový květ je vedlejší produkt při výrobě pivovarského sladu.

Výborný přídavek do krmítkovek a methodů. Odlehčí sypkou směs, upraví strukturu a je pro ryby velmi atraktivní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynikající přísada do sypkých vnadících směsí pro ryby !

 

  • Charakteristika:  Sladový květ je velmi ceněným vedlejším produktem při výrobě a zpracování sladu pro výrobu piva. Jsou to sušené kořínky z naklíčeného sladovnického ječmene. Jeho kvalita, složení a vlastností do značné míry závisí na druhu sladovaného ječmene. Sladový květ rychle přijímá vlhkost a proto se musí uchovávat v suchém a chladném prostředí, jinak se může zkazít - plesniví.

Kromě vysokého obsahu bílkovin je sladový květ významný také obsahem minerálních látek, vitamínů a enzymů. Obsahuje vitaminy A1, A2, B1, B2, B6, kyselinu pantotenovou, nikotinovou, nikotinamid, biotin, inositol, kyselinu p-aminobenzoovou, kyselinu listovou, Lactobacillus cassei, rhizopterin a dále vitaminy C, D a E. Obsahuje proteololytické a amylolytické enzymy. Dále v něm byly zjištěny i organické kyseliny: jablečná, asparagová, jantarová, octová, propionová, citrónová a vyšší mastné kyseliny, polytenoly, cholesterin, olejovité látky, pryskyřice, vosky a cukry.

  • Možnosti použití: Sladový květ je výbornou surovinou a přídavkem do krmítkových směsí, nebo method mixů. Lze jej také použít i při výrobě krmných boilies a pelet. Sladový květ směs odlehčí a dá ji specifickou strukturu. Po namočení lehce nabobtná a zvýrazní se ve směsi.

Doporučuji přidávat do 5 % hmotnosti, tzn. 0,5 kg na 10 kg kompletní směsi. U boilies jen poloviční množství tj. cca 2,5 % - 250 g / 10 kg. Tato surovina by pro své specifické vlastnosti neměla chybět v žádném krmítkovce, či method mixu, byť v menším podílu.

Poznámka k balení: Sladový květ ve 35 kg balení je objemný pytel a zasíláme jej proto samostatně. Pokud si k tomu objednáte ještě další zboží, které by se nedalo k němu přidat ( víc jak 1 - 2 ks ), bude odesláno jako další balík za dopravné.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu, temnu a chladu do cca 25 °C, bez přístupu slunečního záření.

Spotřebujte nejlépe do 6 měsíců od nákupu. Při nevhodném skladování v teple a vlhku je  sladový květ náchylný k zaplísnění. Mějte jel proto v prodyčných, nejlépe papírových, či tkaných pytlech a dobře uzavřený.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmiva pro sportovní rybolov
Hmotnost: 10 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: